Vinný lístek

Zámecká kolekce vín Vinařství Plešing

0,75l Chardonnay

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr.

290 Kč

0,75l Ryzlink Rýnský

Jakostní víno s přívlastkem kabinetní víno.

290 Kč

0,75l Cuvée rosé

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr.

290 Kč

0,75l Dornfelder

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr.

290 Kč

0,75l Rulandské modré

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr.

290 Kč

Věříme, že Vám budou chutnat a pro tento případ si je můžete za zvýhodněnou cenu dle množství objednat sebou jako pěkný dárek ze zámku.

Výše uvedená vína zámecké kolekce i rozléváme á 42,-/1dl

Bílá vína

0,75l Tramín červený

Vinařství Vladimír Tetur, pozdní sběr, polosuché, Česká Republika.
Je to víno s jemným květinovým buketem, připomínající čajové růže. Chuť je příjemně rozložitá, extraktivní, kořenitá.

340 Kč

0,75l Chardonnay barrique

Moravíno Valtice, pozdní sběr, suché, Česká Republika.
Vyzrálé plné víno s vůní vanilky a citrusového ovoce s příjemným medovým tónem. Chuť je velmi mohutná, kořenitá s nasládlou dochutí po sudu barrique.

355 K

0,5l      Pálava

Vinařství Krejčiřík, zemské víno, polosladké, Česká Republika. Víno plné energie Vás osloví krásně zlatou barvou. Vůně je zralá, bohatá až medová, podpořená kořenitou kyselinkou mladé energetické vinice.

325 Kč

0,75l Pálava

Vinařství Vinice Hnanice, výběr z hroznů, polosladké, Česká Republika. Vůně vína připomíná kytici rozkvetlých růží s jemnými tóny ovoce, zejména banánů. Chuť je plná a harmonická.

355 Kč

0,75l    Rulandské šedé

Vinařství Krejčiřík, polosladké, Česká Republika. Panenské plné víno s vyšším zbytkovým cukrem, doplněné mladou kyselinkou. Hebká ovocitá chuť, vůně medově nasládlá.

325 Kč

0,75l Rulandské šedé

Vinařství František Mádl, kabinet, suché, Česká Republika.
Víno jantarově žluté barvy s vůní zralých hrušek a sena, v chuti jemné tóny pražených mandlí. Šťavnaté, suché a vytrvalé.

355 Kč

0,75l   Sauvignon

Vinařství Krejčiřík, suché, Česká Republika                                                  Vyzrálé hrozny dávají vínu příjemně ovocité tóny s nádechm tropického ovoce. Vůně je podpořena pikantní kyselinkou, což vínu dává svěžest a šarm.

325 Kč

0,75l Gavi di Gavi

DOCG Ernesto Picollo, Itálie.
Výrazné, suché a svěží Gavi di Gavi lze považovat za nejvýznamnější bílé víno z oblasti Piemonte. Světlá nazelenalá barva, vůně zralého bílého ovoce, třešní a jablek s jemnými tóny koření a vanilky.

465 Kč

0,75l L10 LEO Torrontés

Valentin Bianchi, San Rafael, Mendoza, Argentina.
100% Torrontés, barva světle zlatá s kovovými odlesky. Vůně intenzivní kořenitá vůně, s tóny tropického ovoce, zralých citrusů, bílých květů a růží. Koncentrovaná chuť ovoce, která přetrvává a vybízí k dalšímu napití. Díky vyšší kyselince je šťavnatá a osvěžující. Můžete si ho vychutnat samotné, ale hodí se také k sýrům, kořeněným jídlům, mořským plodům a rybám.

465 Kč

0,75l Chablis Billaud

Simon 2014, Bourgogne Chablis, Francie.
Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy 100% Chardonnay vypěstovaných na vinicích francouzské vinařské oblasti Bourgogne – Chablis. Toto elegantní víno nabízí jemné aroma zralého ovoce, umocněné jemnou mineralitou. 40% vína zraje ve francouzských dubových sudech , které jsou staré 3–6 let.

780 Kč

Růžová vína

0,75l Frankovka rosé

Vinařství Sedlák, zemské, polosuché.
Víno má svěží výrazně ovocnou vůni podobnou čerstvě natrhaným lístkům jahodníku a maliníku. Chuť je velmi příjemně sladěná, kde se harmonicky doplňuje zbytkový cukr a pikantní kyselina, připomínající malinovou limonádu.

260 Kč

0,75l    Zweigeltrebe rosé

Vinařství Krejčiřík, polosuché, Česká Republika. Svěží polosladké víno, které umí zaujmout. Chuť je zajímavá, z prvu mírně nasládlá s pikantní kyselinkou až po koření. Jedná se o velmi lehké víno.

295 Kč

0,75l     Frizzante

Svatovavřinecké rosé, vinařství Krejčiřík, polosladké, Česká Republika. Jemně perlivé víno s barvou sametově růžové.Aroma s tóny lesního ovoce. Příjemná svěží ovocná chuť podpořená vzšší kyselinkou pro příjemné osvěžení. Vnhodné podávat i jako aperitiv.

295 Kč

Červená vína

0,75l   Frankovka

Vinařství Krejčiřík, suché, Česká Republika. Plné, hutné víno tmavě rubínové barvy. V chuti a vůni vyniká po vyzrálých švestkách, které se při delším ležení v láhvi zabalý do hořké čokolády.

335 Kč

0,75l Modrý portugal

Vinařství Vinice Hnanice, pozdní sběr, suché, Česká Republika.
Barva vína je nádherně tmavě rubínová, vůně je ovocná s jemnými tóny pivoněk. Chuť je plná, harmonická s jemnou tříslovinou.

380 Kč

0,75l Cabernet Moravia

Čisté Cabernetové tóny, vůně i chutě připomínající černý rybíz s borůvkou. Chuť plná, dominující, při delším ležení vína vyzrálá s nádechem hořké čokolády.

335 Kč

0,75l Grand cuvée červené, barrique

Víno tmavě červené až rubínové barvy.Vůně přezrálých borůvek a černých třešní s lehkým dotekem dubového dřeva. Mohutná chuť, plná sladkých tříslovin a tónů přezrálých hroznů.

Vinařské Litoměřice 2019, zlatá medaile

595 Kč

0,75l Leo Malbec

Valentin Bianchi, San Rafael, Mendoza, Argentina.
100% Malbec, barva tmavá, rubínová, intenzivní aroma zralých švestek a černých třešní s náznakem kouře. Hedvábná chuť, díky nasládlým taninům, které podporují dobrou strukturu vína, s plnou a harmonickou dochutí.

465 Kč

0,75l Leo Premium Malbec

Valentin Bianchi, San Rafael, Mendoza, Argentina.
Slavné argentinské vinařství Casa Bianchi a Nadace Lionela Messiho vytvořili řadu tradičních argentinských vín za účelem podpory projektů zaměřených na zdravotní péči a rozvoj vzdělání sociálně znevýhodněných dětí. 100% Malbec, barva intenzívní rudá, vůně zralých švestek a třešní s jemným dotekem koření díky zrání na francouzském a z části na americkém sudu, intenzivní, koncentrovaná chuť s vyzrálými taniny a příjemným dlouhým koncem.

775 Kč

0,75l Barolo

Bosio Boschi dei Signori, Piemonte, DOCG, Itálie
Barolo je striktně vyráběno pouze z odrůdy Nebbiolo. Je to víno, které je značováno za krále vín. Zraje minimálně 38 měsíců (z toho minimálně 18 měsíců v dubovém sudu). Pocítíte tóny kávy, čokolády, hřebíčku, zemistoi, lesa, kůže, švestek, višně, černého ovoce.

870 Kč

0,75l Château Peyreau

Saint – Emilion Grand Cru, Bordeaux, Francie
70% merlot, 25% Cabernet Franc, 5% Cabernet Sauvignon. Krásné, plné Bordeaux.

990 Kč

Sekty a Champagne

0,75l Bohemia Sekt

Druhy: Demi Sec, Brut, Fleur, Nealkoholický
Tradiční český sekt.

315 Kč

0,75l Prosecco

Corte delle Calli DOC, Treviso, Itálie.
Delikátní perlivé víno, doporučujeme nejen jako aperitiv pro každou příležitost.

350 Kč

0,75l Paul Chollet

Crémant de Bourgogne, zrání 16 měsíců.
Sekt vyrobený tradiční šampaňskou metodou zrání na lahvi. Vyznačuje se jemným perlením a osvěžující vůní a chutí po citrusech. Složení: 70% Pinot Noir a 30% Chardonnay.

690 Kč

0,75l Chocolate in a bottle

Belgičan Tom de Bruyn kdysi pracoval jako manažer hotelu svého otce. Jeho láska k vínu a belgické čokoládě ho neustále nutila přemýšlet, jak tyto dva neslučitelné produkty spojit a tím přinést lidem potěšení z toho nejlepšího z Francie a Belgie zároveň. Když otec zemřel, Tom se rozhodl nepokračovat v jeho stopách a hotel prodal. Šťastnou shodou okolností se mu v té době naskytla příležitost odkoupit od svých francouzských přátel vinice s dlouholetou tradicí v oblasti Languedoc. Majitelé vinic už déle nechtěli prodávali své hrozny velkovýrobcům a nebyli spokojeni ani s tím, že se jejich práce stává součástí neidentifikovatelných vín. Tom se rozhodl nabídku využít a vinice koupil. Zároveň své přátele seznámil se svým nápadem a společně se pustili do jeho naplnění. I když se na počátku potýkali s mnoha úskalími, nakonec se Tomovi jeho sen splnil. Povedlo se mu vytvořit francouzské šumivé víno vyrobené klasickou šampaňskou metodou, které má výraznou chuť a vůni čokolády.

            Tak v roce 2013 přišel na svět Chocolate in a Bottle.

650 Kč

0,75l Champagne Théophile brut

Zrání 30 měsiců, Francie.
Jasně zlatavé barvy, lehká svěží vůně s ovocným podtónem a nádechem květů. V chuti dominuji citrusové plody a kůra pomerančů, dlouhá dochuť se známkami ananasu, jemné perlení, krémová chuť.

1600 Kč

0,75l Champagne „CRISTAL“

Louis Roederer, 2009, Francie.
Cuveé Chardonnay a Pinot Noir.
„Cristal“ je prémiová značka champagne produkovaného vinařstvím Louis Roederer. Je plněno do lahve z křišťálového skla a každá lahev je balena do ochraného celofánu s UV filtrem. Poprvé bylo vyrobeno v roce 1867 pro ruského cara Alexandra II. K příležitosti slavnostního oběda a setkání tří vládců. Jeho požadavkem bylo, to nejkvalitnější šampaňské, aby láhev byla z čirého skla, aby bylo vidět perlení a také jelikož se bál atentátů, aby bylo vidět dovnitř lahve. Komerčně se prodává až od roku 1945.

6700 Kč